14-годишната ученичка от ОУ „Евлоги Георгиев" в Дупница Ива Манчева намери и върна портрфейл с 250 лева и много документи. Това стана на връх празника Покров на света Богородица на прага на храма „Пресвета Богородица" в Рилския манастир, пет минути след като министър Делян Добрев запали свещичка в манастира. Собственичката на портмонето се оказа софиянка, касиерка на верига супермаркети Мая Георгиева. В знак на благодарност тя даде на момичето десет лева.
Учениците бяха в манастира в рамките на съвместна инициатива на Министерството на икономиката и Българския туристически съюз. Те получиха от министър Делян Добрев туристически пътеводител "Опознай България".
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3xqdy
И рече старецът...
Само чрез сражение душата постига напредък.
Авва Йоан Ниски
| Словото стана плът |
|---|













