Мобилно меню

2 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (39 Votes)
И тази година сънародниците ни от българската православна община „Св. Йоан Кръстител“ в столицата на Словакия, Братислава, посрещнаха Възкресение Христово в полунощ в параклиса на Примациалния дворец (сграда с историческо значение за словаците), намиращ се в центъра на града. Тържествената богослужба беше извършена от ик. Николай Андонов, който е основателят на православната ни община тук, в Словакия. „Да запазим светлината на Христовото възкресение в сърцата си, та да ни направлява в житейския ни път“ – беше основният призив на о. Николай към събралите се богомолци, сред които бяха и учителите от българското училище „Христо Ботев“. На пасхалната св. Литургия присъстваха и докторантите от Софийския богословски факултет Мариана Спасова и Благовест Върбаков, които са на специализация в Богословския факултет в Братислава (към университета в Търнава).




Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3k8rh 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.