До Негово Преосвещество
Стобийския епископ Наум
Ваше Преосвещенство,
Поднасям Ви своите най-сърдечни поздравления по случай хиротонията Ви за епископ на Българската православна църква. Искам да изкажа и радостта си, че най-после Светият Синод реши да се обърне към своите достойни и доказали се млади и надарени духовни чада, като възнагради усърдието им с въздигане в епископски сан.
Високата чест, която Ви се оказва е напълно заслужена. Вие сте образован млад човек и като главен секретар на Светия Синод непрекъснато доказвате чудесни делови качества, умение да съчетавате административните и светските си задължения. В същото време сте примерен духовник, а бидейки и предстоятел на Патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски" - ревностен изпълнител в пастирското си служение.
Пожелавам Ви от сърце все така да пребъдвате в благородството на духа, добруването и мъдростта. Нека Вашият небесен покровител и български просветител, св. Наум Охридски, да напътства винаги богоугодните Ви и човеколюбиви дела.
С дълбоко уважение целувам архиерейската Ви десница,
Ваш:
Огнян Герджиков,
Председател на Комисията по правата на човека и вероизповеданията
Пожелавам Ви от сърце все така да пребъдвате в благородството на духа, добруването и мъдростта. Нека Вашият небесен покровител и български просветител, св. Наум Охридски, да напътства винаги богоугодните Ви и човеколюбиви дела.
С дълбоко уважение целувам архиерейската Ви десница,
Ваш:
Огнян Герджиков,
Председател на Комисията по правата на човека и вероизповеданията












