Мобилно меню

4.9322033898305 1 1 1 1 1 Rating 4.93 (59 Votes)
Невероятно красива гледка са разцъфналите японски вишни, посадени на полянката пред синодната палата в София. Цветовете на японската вишна разцъфват изведнъж и окапват след десетина дни. Явлението е толкова красиво, че в Япония има традиция хората да спират и да съзерцават разцъфналите дървета.


Японските вишни не дават ядливи плодове, но тяхната мисия е да бъдат красиви и то само няколко дни в годината.

Да не пропускаме рядката възможност да се спрем и да погледаме нещо толкова прекрасно в центъра на София. И да си спомним Дебеляновите стихове: „Помниш ли, помниш ли тихия двор, тихия двор в белоцветните вишни?” Макар да са розовоцветни тук...




Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/kwk 

Разпространяване на статията:

 

 

И рече старецът...

Блажен оня човек, който е достигнал състояние на бодърстване или се бори да го постигне: в сърцето му се образува духовно небе – със слънце, луна и звезди.

Св. Филотей Синаит
   

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.