Необичайна дарителска акция започна семейство Стоян и Дина Лазарови от Монтана. Съпрузите поставиха в централния православен храм "Свети Свети Кирил и Методий" в Монтана кутия с надпис "Ако се чувстваш богат - сложи, ако се чувстваш беден - вземи" и сами сложиха няколко десетолевки в кутията. Проверка след няколко часа установи, че в кутията има 2 лева.
Стоян и Дина Лазарови са от Монтана, но живеят в Холандия. Мъжът е известен у нас и в чужбина като автор на восъчни фигури.
Той заяви, че се чувства достатъчно богат във всеки смисъл и може да отдели от залъка си за наистина мизерстващите. Лазаров коментира, че българинът е преживял всевъзможни корабокрушения и заради това е закоравял. "Време е обаче да започне да се пропуква и да пропуска в себе си състрадание към несретните", коментира авторът на дарителската инициатива.
Изображението: Вдовицата пуска своята лепта
Bg Newsroom
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3w3a
И рече старецът...
Когато човек се моли, той се държи към Бога като към приятел – разговаря, доверява се, изразява желания; и чрез това става едно със Самия наш Създател.
Св. Симеон Солунски
| Словото стана плът |
|---|
Необичайна дарителска акция започна семейство Стоян и Дина Лазарови от Монтана. Съпрузите поставиха в централния православен храм "Свети Свети Кирил и Методий" в Монтана кутия с надпис "Ако се чувстваш богат - сложи, ако се чувстваш беден - вземи" и сами сложиха няколко десетолевки в кутията. Проверка след няколко часа установи, че в кутията има 2 лева.











