Мобилно меню

4.8518518518519 1 1 1 1 1 Rating 4.85 (27 Votes)
frag_sm.jpgНеобичайна дарителска акция започна семейство Стоян и Дина Лазарови от Монтана. Съпрузите поставиха в централния православен храм "Свети Свети Кирил и Методий" в Монтана кутия с надпис "Ако се чувстваш богат - сложи, ако се чувстваш беден - вземи" и сами сложиха няколко десетолевки в кутията. Проверка след няколко часа установи, че в кутията има 2 лева.

Стоян и Дина Лазарови са от Монтана, но живеят в Холандия. Мъжът е известен у нас и в чужбина като автор на восъчни фигури.

Той заяви, че се чувства достатъчно богат във всеки смисъл и може да отдели от залъка си за наистина мизерстващите. Лазаров коментира, че българинът е преживял всевъзможни корабокрушения и заради това е закоравял. "Време е обаче да започне да се пропуква и да пропуска в себе си състрадание към несретните", коментира авторът на дарителската инициатива.

Изображението: Вдовицата пуска своята лепта
Bg Newsroom


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3w3a 

Разпространяване на статията:

 

 

И рече старецът...

Когато човек се моли, той се държи към Бога като към приятел – разговаря, доверява се, изразява желания; и чрез това става едно със Самия наш Създател.

Св. Симеон Солунски
   

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.