Мобилно меню

4.9814814814815 1 1 1 1 1 Rating 4.98 (54 Votes)

430x476На 1 февруари, Неделя на митаря и фарисея, в столичния митрополитски катедрален храм „Св. вмчца Неделя“ ще бъдат отслужени архиерейска св. Литургия и панихида за жертвите от комунистическия режим в България. Този молитвен помен се извършва във връзка с осемдесет и първата годишнина от избиването на цвета на българската нация на 1 февруари 1945 г. С решение на Първи и Втори състав на така наречения „Народен съд“ са изпратени на разстрел около сто и петдесетима души от българския политически и военен елит. След екзекутираните са трима царски регенти, трима министър-председатели, народни представители, висши военни и царски съветници.

С благословението на Негово Светейшество Софийския митрополит и Български патриарх Даниил богослужението ще оглави неговият първи викарий, Браницки епископ Йоан.

Начало на Литургията – 9 ч.
Начало на Панихидата – 10:30 ч.

Приканват се вярващите да вземат молитвено участие в богослуженията.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/dcc6w 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.