Ваше Светейшество,
За мен е удоволствие да Ви поздравя по случай именния Ви ден.
Пожелавам Ви от сърце крепко здраве, творчески възход на Вашия дух и съвършенство по пътя на вярата, благоденствието, родолюбието и човещината.
Както и досега не щадете сили за духовното възрастване на народа ни!
Все така отечески подкрепяйте и спомагайте да се множат младите клирици на Православната ни Църква! Вярвайте в тях, напътствайте ги, давайте им възможности да се развиват и образоват! Защото Църквата ни и народът ни имат нужда от бистри и просветени умове, от можещи и надарени млади хора! Множете ги, за да борят сили в конкуренция помежду си, та най-достойните сред тях да бъдат утрешните стожери на Христовите повели! Вярвам във вашата Отеческа премъдрост!
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3k8f9
И рече старецът...
Когато човек се моли, той се държи към Бога като към приятел – разговаря, доверява се, изразява желания; и чрез това става едно със Самия наш Създател.
Св. Симеон Солунски
| Словото стана плът |
|---|












