Българският свещеник в Лисабон, Португалия, отец Гоце Христов е поредният свещенослужител от Западно- и Средноевропейската епархия на БПЦ, който протестира остро срещу включването на името му във фалшифицираното писмо на митр. Симеон до Вселенската патриаршия. Своята позиция той обявява официално до Негово Светейшество Българския патриарх Максим, където твърди, че:
"1. Никой по никакъв повод не ме е запознавал с писма, адресирани до чужди църковни институции с цел смяна на юрисдикция.2. Не съм подписвал никакви документи, адресирани до Вселенска патриаршия или до която и да е чуждестранна църковна институция с цел смяна на юрисдикция.3. Ако съществува мой подпис под документ, адресиран до такава институция, ДЕКЛАРИРАМ, че е фалшифициран и не е истински.4. Във връзка с последното Светият Синод и тези, които лекомислено и с лека ръка побързаха да осъдят, трябва да знаят, че фалшифицирането на подписи и документи е престъпно наказание и извършителите се наказват по силата на Наказателния кодекс на Р. България, чл. 308, 310, 311 и 317. Лично смятам, че това престъпление трябва да се накаже, тъй като цели не само уронване авторитета на БПЦ, свещеници и епископ, но и заблуда на уважаемите членове на Светия Синод, като Ви принуждава да вземате решения, продиктувани от лъжлив и фалшифициран документ".
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a3ca
| Словото стана плът |
|---|
Българският свещеник в Лисабон, Португалия, отец Гоце Христов е поредният свещенослужител от Западно- и Средноевропейската епархия на БПЦ, който протестира остро срещу включването на името му във фалшифицираното писмо на митр. Симеон до Вселенската патриаршия. Своята позиция той обявява официално до Негово Светейшество Българския патриарх Максим, където твърди, че:











