Мобилно меню

3.6666666666667 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
1_1.jpgВандали надраскаха с графити 40 метровата статуя на Иисус Христос в Рио де Жанейро. Кметът на града Едуардо Паес характеризира този акт като "престъпление срещу нацията". Извършителите са покрили с графити главата, гърдите и ръцете на прочутата статуя, като са се изкачили до там по скелето, изградено заради реставрационни дейности след проливни дъждове в района. "Ще заловим извършителите и ще ги хвърлим в затвора", заяви кметът на Рио де Жанейро и добави, че "Бразилия не заслужава това". Сред графитите се четат надписи "когато котката я няма, мишките танцуват" и "чест и слава на тези, които умряха или са в неизвестност" и др.

Статуята на Христос е построена през 1931 г. и досега е първото посегателство срещу нея.

Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a3y4 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.