Мобилно меню

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (17 Votes)
1_32.jpgОбщинският съвет на гр. Истанбул е взел решение да реновира обектите „Ейуп Везир Теке“ и българската църква в града като част от реставрационния проект на Истанбулска голяма община и Специализираната областна администрация. Това каза министърът без портфейл Божидар Димитров, съобщиха от правителствената информационна служба. Той допълни, че според решението българската църква „Св. Стефан“, намираща се в кв. „Фатих“ и позната още като „Желязната църква“, ще бъде реставрирана съвместно от Истанбулска голяма община и Валийството (областната управа – бел. ред.). Църквата се намира на Златния рог между кварталите „Балат“ и „Фенер“ и принадлежи към Българската екзархия.

Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a3f3 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.