Във Франция работи нова телефонна линия, по която римокатолиците могат да изповядват греховете си. Тарифата на т. нар. „Линия на Господа“ е 0.34 евро за минута. Новата телефонна услуга предоставя на потребителите си възможност да послушат музика, записи на изповедите на други хора, както и да прослушат записа на собствената си изповед. Същевременно, потребителите на телефонната услуга се предупреждават, че не всяка изповед може и ще бъде приета по телефона. Така например за особено тежки грехове ще бъде необходима изповед на живо пред свещеник. От услугата са се възползвали вече няколкостотин души.
Конференцията на римокатолическите епископи във Франция излезе с обръщение по повод нововъведението, в което остро го разкритикува. „Изповедта има сакраментално значение и е необходимо реалното присъствие на свещеник при провеждането ѝ“, се посочва в критиката.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a3qh
| Словото стана плът |
|---|













