На 15 декември, понеделник, след вечерното богослужение в Богословския факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" митрополитът на САЩ, Канада и Австралия Йосиф ще има среща-разговор със студентите от факултета. Той пожела да говори на младите богослови на тема "Търсиш истината - намираш любовта: това е православието!"
Това не е първата среща на митрополита със студентите по богословие, който е обичан събеседник за всички млади хора и никога не отказва среща с тях. Последната му среща с тях беше при посещението на йеромонах Дамаскин от манастира в Платина, Калифорния, САЩ, и представянето на книгата му „Отец Серафим Роуз – живот и дело”.
Срещата ще се проведе след вечерното богослужение, което започва в академичния параклис от 17 ч.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3346p
| Словото стана плът |
|---|
На 15 декември, понеделник, след вечерното богослужение в Богословския факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" митрополитът на САЩ, Канада и Австралия Йосиф ще има среща-разговор със студентите от факултета. Той пожела да говори на младите богослови на тема "Търсиш истината - намираш любовта: това е православието!"











