На 16 април 2026 г. от 9 до 13 ч. в аулата „Патриарх Неофит Български“ в Богословския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ се проведе акция по кръводаряване. Тя е част от Великденската кампания на Националния център по трансфузионна хематология. Мобилният екип на центъра беше настанен в аулата, където посрещаше кръводарителите. Над 20 човека се включиха в акцията. Деканът на факултета проф. Ивайло Найденов, коментира, че седмицата на живота, тази след Христовото Възкресение, е най-подходяща за такава милосърдна дейност и Богословският факултет с радост се е включил в инициативата.
Във Великденската кръводарителска кампания участват и три столични храма – „Св. Седмочисленици“ и „Покров Богородичен“, където акциите се проведоха на Цветница. На 19 април мобилните екипи на Националния центъра по трансфузионна хематология ще бъдат в храм "Рождество Христово" в квартал Младост - 3.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/4p6xk
| Словото стана плът |
|---|













