Св. Синод на Българската православна църква е решил да не изпраща делегация за участие в пасхалния ритуал за Благодатния огън в храма на Божи гроб заради военните действия в Близкия изток. В съобщението се казва:
„Предвид продължаващите военни действия в района на Близкия изток и индекс на риск за пътувания към Израел и Палестина, ниво 5, определено от МВнР на Република България с предупреждение за преустановяване на всякакви пътувания и напускане на района, Св. Синод на БПЦ-БП реши да не изпраща делегация до Израел и св. Град Йерусалим за пренасянето на Благодатния огън в България. Благодатният огън, който се пази в столицата, може да бъде получен в Синодалния параклис „Св. цар Борис-Михаил“ след 14 ч. на Велика събота (11 април). Призоваваме православните християни към усърдна молитва за прекратяване на конфликта в Близкия изток и за мир в Светите земи и навсякъде по света!“.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/4pwfy
| Словото стана плът |
|---|













