На 2 август от 19 ч. много православни християни от столицата се събраха в храм „Св. Седмочисленици“, за да прославят с „една уста и едно сърце“ Небесната царица – Пречистата Дева Богородица. Богослужбата, според обявената и от Двери програма, беше оглавена от Знеполски епископ Николай – викарий на Софийския митрополит. В съслужение с него се включиха храмовото духовенство и свещенослужители от много столични храмове, както и групата за източноцърковно пеене към Ротондата „Св. Георги“. Проповед за прославата на Пресвета Богородица произнесе предстоятелят на храма – ставроф. ик. Николай Коцев.
Отслужването на вечерните богослужения с Молебния канон към св. Богородца в избрани храмове, където свещенство и миряни се събират за обща молитва, се ползва с голяма популярност в София. Традиционно се започва с митрополитската катедрала „Св. Неделя“ и до края на Богородичния пост се продължава според обявена програма.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33rpf
| Словото стана плът |
|---|












