„Малко по-широко трябва да обмислим въпроса дали да има допълнителна разпоредба в новия Закон за народната просвета, която по категоричен начин да определя какви символи, включително религиозни, могат да се носят в училище“ – това каза министърът на образованието и науката Даниел Вълчев по повод решението на Комисията за защита от дискриминация по случая с носенето на забрадки в училище. „Трябва да има ясна воля по този въпрос, а не да се оставя в полезрението на отделните училища“ – коментира той.
„В България образованието е светско и никакви основания няма да се допускат каквито и да било религиозни символи по начин, по който едно дете да се отличава по-силно от останалите деца. Училището е място, където децата трябва да свикват с това, че са близки – не еднакви, разбира се, да се разбират взаимно, а не просто да се обличат или пък да се държат или да имат определени елементи във външния си вид, които рязко ги различават от останалите“ – коментира още министърът. По думите му, трябва да се борим и да настояваме в обществото да не се акцентира върху различията, а напротив. „Поне училището не бива да го прави“ – категоричен е министър Вълчев.
* По информация на „FOCUS“
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33rpq
| Словото стана плът |
|---|
„Малко по-широко трябва да обмислим въпроса дали да има допълнителна разпоредба в новия Закон за народната просвета, която по категоричен начин да определя какви символи, включително религиозни, могат да се носят в училище“ – това каза министърът на образованието и науката Даниел Вълчев по повод решението на Комисията за защита от дискриминация по случая с носенето на забрадки в училище. „Трябва да има ясна воля по този въпрос, а не да се оставя в полезрението на отделните училища“ – коментира той.











