Игуменът на Рилския манастир – Адрианополски епископ Евлогий, внесе жалба при областния управител Любомир Дермански срещу съдържателите на заведения в района на манастира. В спор за собствеността на земята ресторантьорите заплашват, че ще блокират пътя за св. обител. Еп. Евлогий твърди, че манастирът е собственик на земите в района и се позовава на акт издаден от цар Йоан Шишман през 14 в.
Според еп. Евлогий съдържателите на заведения не са законни собственици, а кметът на Община Рила Георги Кабзималски ги подстрекавал да протестират. Кметът заяви, че 99% от тях имат документ за собственост. Областният управител е категоричен, че административно въпросът е решен, а спорът трябва да приключи в съда.
* Източник: „Darik News“
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3kuyf
| Словото стана плът |
|---|












