Окръжен съд – Благоевград призна за виновни Борис Еринин и Малин Сакарев, подсъдими по делото за убийството на свещ. Стефан Камберов. Съдия Явор Гебов осъди Борис Еринин – бивш клисар от Банско, и Малин Сакарев – бивш свещеник от Благоевград, съответно на 5.5 години и 4.5 години лишаване от свобода. В хода на делото не беше доказана тезата на прокуратурата за убийство по особено мъчителен начин. Според съда смъртта на о. Стефан Камберов е следствие от нанесена средна телесна повреда.
О. Стефан, който беше член на алтернативния „синод“ на покойния митр. Пимен, беше жестоко убит в нощта срещу 22 юли 2001 г. Кървавата трагедия се разигра недалеч от манастира „Св. Пантелеймон“ над Добринище.
* Източник: Радио – „Фокус“, Благоевград
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3kuyd
| Словото стана плът |
|---|













