Свещенослужители от столични храмове и много миряни дойдоха на 7 юли в храм „Св. Неделя“, за да почетат храмовия празник на митрополитската катедрала на София. Тържествената св. Литургия беше оглавена от Знеполски епископ Николай – викарий на Софийския митрополит. В богослужението взеха участие архим. Йоан – протосингел на Софийска митрополия, свещенослужители от столични храмове, гости от други епархии и от Църквата на Гърция. Слово за св. вмчца Неделя произнесе архим. Йоан, а еп. Николай призова богомолците да се поучат от нейния пример и всеки според силите си да се старае да служи на Бога.
На днешния ден еп. Николай празнува и личен празник – пет години от епископската му хиротония. От името на свещенството на Софийска епархия, епархийския съвет и служителите на митрополията приветствия и цветя му поднесе протосингелът архим. Йоан. Председателят на храм „Св. Неделя“ ик. Мина Минчев поздрави епископа от името на храмовото духовенство.
* Собствена информация
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33qcp
| Словото стана плът |
|---|












