На 29 юни 2006 г., Петровден, по традиция в Пловдивската духовна семинария „Св. Кирил и Методий“ беше отслужена тържествена св. Литургия, която оглави Сливенски митрополит Йоаникий. Той беше в съслужение с ректора на духовното учебно заведение архим. Сергий, ефимерия йером. Антоний и свещ. Васил Цветков – преподавател в семинарията.
След отпуста митр. Йоаникий приветства абитуриентите от Випуск 2001-2006 г., като им благопожела да не забравят първите си стъпки в семинарията, да помнят своите преподаватели, които са положили сили за духовното и физическо им укрепване, и да посрещат изпитанията на новия век с твърда и непоколебима вяра.
От името на ръководството, преподавателите, служителите и учениците архим. Сергий благодари на Негово Високопреосвещенство за това, че преподаде на завършващите семинаристи благословението на Българския патриарх Максим. След приветствията Сливенският митрополит раздаде зрелостните свидетелства за средно образование на завършващите ученици.
Тази година Пловедивската семинария завършват двадесет и двама ученици – предимно от централна и югоизточна България. Петима зрелостници завършват с отличен успех, а средният успех на випуска е над Много добър 4.50.
На 29 юни 2006 г., Петровден, по традиция в Пловдивската духовна семинария „Св. Кирил и Методий“ беше отслужена тържествена св. Литургия, която оглави Сливенски митрополит Йоаникий. Той беше в съслужение с ректора на духовното учебно заведение архим. Сергий, ефимерия йером. Антоний и свещ. Васил Цветков – преподавател в семинарията.











