Мобилно меню

4.6363636363636 1 1 1 1 1 Rating 4.64 (11 Votes)
С тържествено богослужение днес бе отбелязан храмовият празник на църквата „Св. Климент Охридски” в столичния квартал Люлин. Св. Литургия оглави Знеполският епископ Йоан, викарий на Софийския митрополит. В съслужение с него бяха архимандрит Григорий, протосингел на Софийска митрополия, архимандрит Теофан, столични свещеници и храмовото духовенство.

Слово за живота и дейността на св. Климент Охридски Чудотворец произнесе преподавателят от Богословския факултет на СУ проф. д-р Славчо Вълчанов. Той наблегна на отдадеността на светеца на делото на Христовата проповед, на мисията си сред новопкръстения български народ.

В края на св. Литургия с проповед към богомолния народ се обърна  епископ Йоан. Той отбеляза, че просветителската работа на св. Климент остава ненадмината. Апостолското му дело сред българите следва да бъде пример и за съвременните проповедници на Словото Божие. Архиереят припомни, че днес и младите, и по-възрастните наши сънародници имат нужда от християнска просвета, от запознаване с православната вяра и добродетели и примерът на Охридският Чудотворец продължава да е актуален.







Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3kf9x 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.