Мобилно меню

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

54На 18 август е празникът на чудотворната икона на Света Богородица „Всецарица”. Миналата година с благословението на Негово Високопреосвещенство Варненския и Великопреславски митрополит Йоан и по инициатива на църковното настоятелство при храм „Св. Атанасий” във Варна бе донесено копие на чудотворната икона „Всецарица” от манастира "Ватопед" на Света Гора.

Тази икона е дело на иконописец - монах от Света Гора Атон. Той е направил две точни копия на чудотворната икона „Всецарица” за храмове по света, които са пожелали да ги имат за утешение на вярващия народ и в подкрепа на множеството боледуващи и страдащи. Едната икона е взета за храм в Русия, а другата потегля за България. По благословението на игумена на Ватопедския манастир, архимандрит Ефрем, копието на чудотворната икона, предназначено за варненския храм, е било поставено до оригинала и се е отслужил акатист пред двете икони. После в продължение на 40 дни иконата е престояла в олтара на централния храм в манастира, като е била изнасяна при отслужване на акатиста към Божията майка - „Всецарица”.

По този повод в храм „Св. Атанасий” на 18 август (вторник) от 9.00ч. ще се отслужи Света Литургия. След нея в 10.30 ч. ще се извърши водосвет и акатист пред чудотворното копие на Света Богородица „Всецарица”.

Чудотворният образ на Божията Майка „Всецарица” се почита както на Атон, така и далеч зад неговите предели. „Всецарица” има благодатта да изцелява болни от рак - най-страшната от всички болести на съвременното човечество. Известни са безчислени случаи, когато заболели от рак хора се изцеляват след молебен пред иконата. Пред този чудотворен образ се молят също и за избавяне от магии, зависимости на децата от алкохол и наркотици. Много чудеса с молитви пред иконата «Всецарица» са станали през последните години в Гърция, Русия, Сърбия , Украйна, а сега вече и в България.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/9hhk8 

Разпространяване на статията:

 

 

И рече старецът...
Имало един човек, който ядял много и все бил гладен, и друг, който се задоволявал с малко ядене. Този, който ядял много и все бил гладен, получил по-голяма награда от оня, който се задоволявал с малко ядене.
Apophthegmata Patrum