Българските свещеници в Западноевропейската ни епархия получиха почти едновременно (с един ден разлика) писмата за свикване на избори за епархийски митрополит и за отлагане на изборите. Бурната епистолярна дейност на висши и не толкова висши клирици беше провокирана от публикации в „Двери” - тук и тук.
Въпросът е: ако "Двери" не съществуваше, как щяха да се разпространяват новините и да се осъществява комуникацията в БПЦ?!
Пояснение: Изходящите дати на писмата нямат нищо общо с датата, на която са изпратени.
Писмо за свикване на избори (изх. № 99 уж от 27 април от Берлин!), изпратено по пощата на 5 май (уж от Ст. Загора, а всъщност от София!). Повечето свещеници в Западна и Централна Европа са го получили вчера (11 май!):

Писмо за отлагане на изборите. Свещениците го получават днес (12 май) по електронната поща:













