Мобилно меню

4.2 1 1 1 1 1 Rating 4.20 (10 Votes)
1_28.jpgДнес по обяд в жилище в гр. Чебоксар (Чувашия) е било открито тялото на йеромонах Вадим (Смирнов). Смъртта на монаха е настъпила вследствие на множество прободни рани, извършени най-вероятно с нож. Тридесет и девет годишният монах е служил в храма "Св. Архангел Михаил" и в храма "Св. Богородица" в два района близки до Чебоксар. Само преди малко повече от седмица, на 24 април в Чувашия бе убит друг свещеник. Това бе протойерей Анатолий Сорокин, настоятел на храма "Св. Николай Чудотворец" в с. Янтиково, който беше застрелян в гръб преди началото на вечерното богослужение. Убийството тогава е извършено пред очите на богомолците, които са успели да заловят престъпника. Оказало се, че заловеният извършител, 47 годишният Сугайкас Канашско, е психично болен, на отчет в местната психиатрия. В момента съдът се опитва да изясни дали убиецът е вменяем и осъзнавал ли е в момента на престъплението своите действия. Убийството е извършено със самоделно оръжие. Убитият свещеник е имал пет деца, най-малкото от които момиче на 10 годинки.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3aapp 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.