Българският свещеник в гр. Дения, обл. Валенсия, Испания, и председател на църковната община "Св. Кирил и Методий" прот. Александър (Сашо) Великов изпрати писмо до Негово Светейшество патриарх Максим и членовете на Св. Синод, с което клетвено уверява, че подписът му под писмото до патриарх Вартоломей за смяна на юрисдикцията е фалшифициран. Той моли ръководството на Българската църква да свали незаслуженото наказание "аргос" на митрополит Симеон, както и да му окаже пълна морална и финансова подкрепа за обгрижването на епархията. В писмото-декларация се казва:
"Синовно моля: Светият Синод да вдигне наложения на митрополит Симеон аргос и да оттегли решението си от декември 2009 г. за отстраняване от катедрата му, като го възстанови за митрополит на Западно- и Средноевропейската епархия на БПЦ. Да се погрижите митрополит Симеон да бъде подпомогнат финансово и морално в усилията му за обгрижване на епархията, като му дадете възможност да избере сам викарен или викарни епископи.
Присъединявам се към събратята от Западно- и Средноевропейска епархия на БПЦ в уверението и за в бъдеще да подкрепяме митрополит Симеон, който с нищо не е нарушил каноните на светата Църква.
За всеки е ясно, че това писмо е фалшификат. Затова синовно умолявам всички Вас да благословите и разпоредите на редакторите на сайта на Светия Синод да премахнат оттам клеветническите публикации и да се проведе разследване за разкриването на злосторника (...)"
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a3ch
| Словото стана плът |
|---|












