Верни на призива на Св. Синод за коректно и достоверно отразяване на събитията в църковния живот, продължаваме да даваме гласност на писма на свещеници, засегнати от фалшивия документ, излязъл в официалния сайт на БПЦ.Свещ. прот. Александър Великов, Валенсия: Подписът ми е фалшифициран
До редакцията на www.bg-patriarshia.bg
Копие: до редакцията на www.dveri.bg
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
Уважаема редакция,
Пиша ви относно „молбата на бившия Западно- и Средноевропейски митрополит Симеон да бъде приет под юрисдикцията на Вселенската патриаршия”, публикувана във вашия сайт и в която фигурира моят фалшифициран подпис.
Моля да публикувате моето възражение относно въпросната молба, за да не оставам със съмнение за вашата добра воля.
С уважение,
Свещ. прот. Александър Великов
БПЦ община „Св. Кирил и Методий”, област Валенсия, Испания
ВОИСТИНУ ВОСКРЕСЕ!
Иконом Емил Ангелов, Загреб: Не мога да остана равнодушен към неправдата„A Иисус говореше: Отче! прости им, понеже не знаят, що правят....“ (Лука 23: 34)
Докато Св. Синод наложи след всичко друго и църковното наказание „аргос", митрополит Симеон както и преди, така и сега като истински монах и достоен Архиерей със сълзи на очи и с болка в сърцето се моли пред св. икони на Спасителя с молитвата: "Отче! Прости им, понеже не знаят, що правят... Aз им прощавам ... "
Вярвам на думите на Спасителя, Който казва: "Аз съм Пътят, и Истината, и Животът..." (Йоан 14:6). Вярвам, че Той е Истината и че тази Истина ще възтържествува и тук! Нека се вгледаме в делата им! В делата на Св. Синод и Митрополит Симеон. Защото по делата им ще ги познаете ...
По всичко личи, кой е истински и монах, и архипастир, който полага душата си за своето паство !
Свещ. прот. Александър Великов, Валенсия: Подписът ми е фалшифициран











