Мобилно меню

4.6842105263158 1 1 1 1 1 Rating 4.68 (38 Votes)
о. Николай АндоновВ редакцията на „Двери” получихме множество обаждания и сигнали от духовници от Западно- и Средноевропейска епархия на БПЦ, възмутени от факта, че имената им са цитирани в края на  фалшивото писмо до Вселенския патриарх, приписвано на митрополит Симеон и публикувано в официалния сайт на Българска патриаршия.  След първоначалния шок от безпрецедентната постъпка на хора от средите на БПЦ свещениците от Европейската ни епархия са решили да защитят имената и достойнството си.

„Двери” като църковна медия изразява готовност да даде гласност на мненията на тези свещеници, чиито имена бяха замесени в разразилия се скандал.  

Първото писмо е на свещеноиконом Николай Андонов от Българската православна църковна община  „Св. Йоан Кръстител” в Братислава, Словакия:

До редакцията на www.bg-patriarshia.bg

Копие:  до редакцията на www.dveri.bg

Уважаема редакция,
Пиша ви относно „молбата на бившия Западно- и Средноевропейски митрополит Симеон да бъде приет под юрисдикцията на Вселенската патриаршия”, публикувана във вашия сайт.

Няма да крия, че за миг бях разгневен и ми дойдоха на сърцето множество отговори във всички възможни посоки.

Но реших, че няма да обвинявам автора на това скалъпено писание, защото е анонимен и не разбирам какви са помислите му. За мене е достатъчно, че там е моят фалшифициран подпис.

Вас бих попитал: как посмяхте да публикувате такова нещо, без да се обърнете поне към един от споменатите там „сигнатари” ("подписали" - б. р.)?

Нима нищо не ви говори ІХ-та Божия заповед?!

Нима не ви интересува авторитетът на сайта ви и още повече на Светия Синод, на когото сте медийният глас?!

В отговор бих изписал поне толкова, колкото се е постарала да сътвори ръката на писателя на фалшификата, но се боя, че ще изрека и криви обвинения. Затова ще приключа с констатацията, че никой, никога в полувековния ми живот не е успял така безпардонно да ме охули, а вие, макар и малка, все пак сте част от веригата.

Ако не публикувате тоя ми протест относно въпросната молба, оставам със съмнение за вашата добра воля.

С почит, свещеноиконом Николай Андонов,

П.С. Прощавайте, че не започнах с „Христос воскресе”, но предполагам, че и вие разбирате, че тук не Му е мястото.

Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a3yh 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.