Мобилно меню

4.75 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (32 Votes)

Берлинският храмСваленият от поста си митр. Симеон се завърна от САЩ в Западноевропейска епархия, от чието управление не се отказва. На 28 март, Цветница, той оглави празничното богослужение в българския храм „Св. цар Борис Покръстител“ в Берлин, официалното седалище на епархията. Архиереят планираше след това да замине за България и да вземе участие в богослуженията на Страстната седмица в София. По неизвестни причини той сякаш се е отказал от това намерение (същевременно има информация, че тези дни е бил в София и е провеждал срещи във връзка със статута си).

От Велики четвъртък до Възкресение Христово митр. Симеон ще оглавява богослуженията в българския храм „Св. Кирил и Методий“ в Будапеща, за да затвърди там положението след поканата на свещ. Стефан Мамаков към управляващия от Св. Синод. Заедно с архиерея в службите вземат участие българските свещеници от епархията.

След Великденските празници сваленият от поста владика ще подготви специално обръщение до Св. Синод на БПЦ, клира и народа на епархията си. Не се знае засега какво ще е съдържанието на посланието – дали архиереят ще приеме решението на синода за отстраняването му или ще продължи борбата за възстановяването на митрополитското си достойнство.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a3f8 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.