Икона на св. Богородица заплака със сълзи от миро във Франция и привлече хиляди поклоници. Иконата се намира в дома на семейство православни турци в Garges-les-Gonesse близо до Париж. Дневно през дома на Есат и Севин Алтиндагоглу преминават по около петдесет-шестдесет посетители, които искат да се поклонят на чудото. Иконата е била подарена на съпругата на Есат – Севин от ливански свещеник през 2006 г. за рождения ѝ ден.
Иконата е започнала да плаче на 12 февруари т. г. в началото на Великия пост и оттогава насам от нея непрекъснато текат сълзи от миро.
„Щом мълвата се разпространи, започнаха да идват хора от цяла Франция, а вече и от цяла Европа“, казва Есат. „Вече повече от три седмици домът ми се посещава от около петдесет-шестдесет души на ден“.
Свещеник от Антиохийската патриаршия вече отслужи молебен пред иконата на Божията майка, а Антиохийската патриаршия разпространи обръщение, в което призова към благоговейно и трезво отношение към чудотворната икона и предупреди тя да не се превръща в сензация и средство за реклама.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a3rk
| Словото стана плът |
|---|
Икона на св. Богородица заплака със сълзи от миро във Франция и привлече хиляди поклоници. Иконата се намира в дома на семейство православни турци в Garges-les-Gonesse близо до Париж. Дневно през дома на Есат и Севин Алтиндагоглу преминават по около петдесет-шестдесет посетители, които искат да се поклонят на чудото. Иконата е била подарена на съпругата на Есат – Севин от ливански свещеник през 2006 г. за рождения ѝ ден.











