Клуб Приятели на изграждането на новия катедрален храм „Св. св. Кирил и Методий“ беше създаден в гр. Ловеч. В него вече членуват около петдесет души. Обединява ги идеята, че всеки с каквото може трябва да помогне за строителството на този храм. Според членовете на новия клуб не може да се чака само на усилията на ловчанския владика и на някои по-големи фирми в града, а всеки трябва да направи нещо за храма – с пари, с контакти, с приятели.
Клубът, който подкрепя градежа на храма, е създаден на 5 юли от група ентусиасти, повечето от които са членове и на клуба по пешеходен туризъм. Всеки, който дари каквато и да е сума, получава членска карта. Досега привържениците на тази идея са събрали 1 500 лв.
* По информация на „Дарик“
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33rp8
| Словото стана плът |
|---|












