Стотици служители на ТЕЦ „Марица-Изток – 2“ се събраха край язовир Овчарица, за да отпразнуват заедно Деня на енергетика. Сред гостите на празника бяха областният управител Мария Нейкова и Негово Високопреосвещенство митр. Галактион. Най-голямата изненада се оказа посещението на йером. Гавриил – епитроп (иконом) на българския манастир „Св. Георги Зограф“ на Атон.
Енергетиците вложиха много труд и средства в модернизирането на сградата и електрозахранването на манастира. О. Гавриил пристигна от Света гора, за да изкаже благодарност на православните християни от централата и да връчи кръщелни свидетелства на петима от тях, които са се кръстили преди време в манастира „Зограф“.
Гостите за първи път видяха и изложбата „Досокване до светлината“. Пътят на поклонниците до Света гора е подреден в петдесет любителски снимки.
Изложбата показва фотографии на чудотворните икони в българския манастир, на История славянобългарска, Служебника на св. патриарх Евтимий и залива на Пресвета Богородица на Атонския полуостров.
* Източник: „Дарик“
Стотици служители на ТЕЦ „Марица-Изток – 2“ се събраха край язовир Овчарица, за да отпразнуват заедно Деня на енергетика. Сред гостите на празника бяха областният управител Мария Нейкова и Негово Високопреосвещенство митр. Галактион. Най-голямата изненада се оказа посещението на йером. Гавриил – епитроп (иконом) на българския манастир „Св. Георги Зограф“ на Атон.











