Мобилно меню

3.875 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (8 Votes)

2224Децата от неделното прицърковно училище в Русе да провеждат временно часовете си в Зала 1 на Областна администрация. Това беше темата на срещата на областния управител доцент д-р Стефко Бурджиев и Русенския митрополит Наум, която се проведе вчера, съобщава регионалното издание Бряг. Двамата се съгласиха, че до следващата седмица трябва да бъде уточнен редът за ползване на залата, за да се осигури качествено провеждане на занятията. Митр. Наум припомни, че са в ход дейностите по реновиране на помещението към параклиса на храм "Св. Троица", където обикновено се провежда неделното училище с децата. Русенският митрополит запозна доц. Бурджиев и с дейностите по изграждане и завършване на църквата "Св. Димитър Басарбовски", чието освещаване трябва да бъде между 1 и 15 октомври т.г. На срещата бе засегнат въпросът за състоянието на пътя до храма и предложението за осъществяване на рехабилитационни дейности по него. Областният управител се ангажира да придвижи въпроса до отговорните за осъществяване на ремонта лица.

 

 


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/ww634 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.