Мобилно меню

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

22047Събота в предаването „Вяра и общество“ по БНТ трима богослови ще разискват въпросите: Кога се е родил Иисус Христос? Защо евангелията не споменават датата и годината на това събитие?

В предаването още можете да видите уникалните средновековни мозайки от манастира „Хора“ в Истанбул, които пресъздават всички сюжети, свързани с раждането на Спасителя.

Друг сюжет ще разкаже за чудотворната икона „Св. Богородица Скоропослушница“ от Ресиловския манастир.

Тези и други теми можете да гледате от 16:40 ч. в събота в последното за тази година издание на предаването „Вяра и общество“ по БНТ.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/9ryp3 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.