Можем да говорим за криза в семейството не само в България, но и на световно равнище. Една от причините за това е материализмът, който доминира в отношенията между хората. Това каза в интервю за Агенция „Фокус“ монсеньор Христо Пройков, епископ на Римокатолическата църква в България.
По отношение на нарастващия брой семейства, които предпочитат да живеят без брак, еп. Пройков заяви: „Предпочита се да се живее в семейство, в което брачните задължения трябва да останат на второ, ако не и на последно място. Всичко това се отразява върху поколението. Често пъти от чисто етична гледна точка тази злоупотреба със свободата се отразява на жената, в която инстинктът за майчинство е толкова силен и не може да бъде преодолян от никакви други чувства. Тя е първата, която понася изпитанието на т. нар. „свобода“. След това са децата, за които никога няма да има истински родители – истински баща, истинска майка“.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33qwd
| Словото стана плът |
|---|












