Идеята за построяването на храм на името на св. Георги в Бойчиновци е от десетилетия. Изпълнението ѝ започва през 2000 г., когато местен жител дарява на общината парцел с волята там да се вдигне църква. На Гергьовден, 6 май, с. г. мястото е осветено от Видински митрополит Дометиан. Създаден е Инициативен комитет за набиране на средства. Строителството започва четири години по-късно – през 2004 г., но не достигат средства. Пари отпуска основно Дирекция „Вероизповедания“ на МС (12 000 лв.), търсят се и от други източници. Много фирми отпускат материали.
Сега с дарителския жест на Димитър Консулов, собственик на фабриката за минерална вода „Хисар“, се изразяват надежди за осъществяване в пълнота на идеята. За храма той дари 50 000 лв., а неговата строителна фирма ще извърши градежа му. Старт на дострояването беше даден вчера в присъствието на митр. Дометиан, дарителя, депутата Борислав Великов и областния управител на Монтана.
* Източник: Монитор
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33qwu
| Словото стана плът |
|---|













