Параклис в памет на загиналите в р. Лим деца беше осветен днес в Свищов. на възпоменателното траурно събиране в гробищния парк на крайдунавския град се събраха Над двеста души. Днес се навършват две години от катастрофата с автобуса на свищовските ученици в Сърбия и Черна гора, при която загинаха дванадесет деца.
„Благодаря ви, че превърнахте вашата болка в грижа за другите. Това, което стана преди две години, е показател за заболяване на обществото и дано този урок ни направи по-отговорни“. Това каза вицепрезидентът Ангел Марин на родителите на загиналите деца по време на възпоменателна среща.
Великотърновски митрополит Григорий отслужи панихида и освети параклиса „Свети Дух“. Днес беше открит и паметникът „Ангели от Лим“, средства за който бяха събрани от дарения от цялата страна.
До края на седмицата възпоменателните прояви на фондация „Ангели от Лим“ ще продължат. Тя беше създадена, за да съдейства на обществото и държавните институции за безопасно провеждане на инициативи с деца и ученици.
* Източник: Дарик радио
Параклис в памет на загиналите в р. Лим деца беше осветен днес в Свищов. на възпоменателното траурно събиране в гробищния парк на крайдунавския град се събраха Над двеста души. Днес се навършват две години от катастрофата с автобуса на свищовските ученици в Сърбия и Черна гора, при която загинаха дванадесет деца.











