Даренията за наши религиозни организации, които се превеждат от дарители в чужбина, ще бъдат освободени от ДДС. Това предвижда законопроектът за Данък добавена стойност, който беше приет от Министерския съвет миналата седмица. Това каза зам.-председателят на парламентарната Комисията по правата на човека и вероизповеданията, депутатът от ДПС Ахмед Юсеин.
В момента религиозните организации дължат ДДС, когато получават суми от дарители зад граница. Предложението за отпадане на налога е направено от Юсеин и, ако бъде прието от народните представители, занапред вероизповеданията сами ще носят отговорност за дарените средства.
Сега, за да не плащат данък върху тях, те ползват или БЧК, или други неправителствени организации, допълни Юсеин.
* Източник: Dariknews
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33qwa
| Словото стана плът |
|---|












