Кметът на София Бойко Борисов се е срещнал със свещеници от софийските храмове, водени от еп. Николай – викарий на Софийския митрополит, съобщиха от Столична община. По време на разговора еп. Николай го е поканил да влезе в църковното настоятелство на новостроящия се храм в „Слатина“.
Представителите на Българската православна църква са благодарили на кмета за предприетите стъпки по осветяване на столичните храмове и са го информирали за конкретни свои инициативи по изграждане на нови храмове в София. По време на срещата е било уточнено да започне строителство на параклис в гробищата на „Бакърена фабрика“, както и да бъде осветено пространството около новоизграден храм в район „Възраждане“.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33q9r
| Словото стана плът |
|---|












