Мобилно меню

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (21 Votes)

На 24 март от 14:30 ч. в СОУ за деца с нарушено зрение „Проф. д-р Иван Шишманов“, кв. „Аспарухово“, гр. Варна, школа „Православни християнски традиции и ценности“ към Общински детски комплекс – Варна с ръководител Дарина Кючукова ще проведе тържество, посветено на християнския празник св. Благовещение. Варненският и Великопреславски митрополит Кирил ще връчи на учениците сборник Тестове по Религия, адаптирани за деца с нарушено зрение, отпечатан на Брайлова азбука.

Сборникът е създаден от преподавателката Дарина Кючукова и е първото помагало, създадено с цел да улесни обучението на деца с нарушено зрение. Материалите са адаптирани с помощта на учители от училище „Проф. д-р Иван Шишманов“.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3ky3a 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.