Мобилно меню

4.8 1 1 1 1 1 Rating 4.80 (20 Votes)
1_7.jpgМинистърът за българите в чужбина показа вчера кръщелното си свидетелство пред медиите, за да опровергае носещи се в Светия синод слухове, че той не е кръстен и няма право да носи свети мощи.

Божидар Димитров бил информиран за този словесен компромат срещу него по време на посещението му с премиера Бойко Борисов в Бургас. Двамата връчиха частица от мощите на свети Андрей Първозвани, които министърът получи на 3 декември от Вселенския патриарх Вартоломей.

По време на церемонията обаче Сливенският митрополит Йоаникий разкрил за носещите се слухове, че Димитров не е кръстен. “Това ли измислиха сега за теб”, подхвърлил шеговито на министъра Борисов. Той обаче се амбицирал и вчера се появи с кръщелното си свидетелство, което е от 1946 г.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3kfuy 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.