Мобилно меню

3 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (7 Votes)

/img.htmТед Хагард, ръководител на една от най-влиятелните евангелистки църкви в САЩ, подаде оставка след избухването на грандиозен секс-скандал. Той беше принуден да направи това, тъй като беше обвинен в хомосексуални връзки, за които бил заплащал. Пасторът – баща на пет деца, отрича всички обвинения и твърди, че е верен на жена си. Нещо повече, когато в Колорадо, където живее, се е обсъждал въпросът за хомосексуалните бракове, той се е изказал категорично против.

През 2005 г. сп. Тайм го включи сред двадесет и петте най-влиятелни евангелисти в САЩ, ръководил тридесет милиона вярващи. Интересът към случая е огромен, тъй като Хагард поддържа близки духовни връзки с американския президент. Обвиненията срещу него се поддържат от Майк Джоунс, който твърди, че е предлагал ежемесечни платени сексуални услуги на пастора срещу 200 $ на час. Той обвинява Хагард и в употребата на наркотични вещества. Според адвоката на пастора Мартин Нусбаум, неговата оставка не бива да се възприема в никакъв случай като признание за вина.

* Източник: RNN


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a6hq 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.