Австрийски младежи за 20-а поредна година донесоха в родината си огън от храма на Христовото Рождество във Витлеем. От Виена кандилото, запалено в Рождественската пещера, беше занесено в Мюнхен, а оттам огънят се разпространява в цяла Германия и в други европейски страни.
Инициативата „Светлина в мрака“ води началото си от 1986 г., когато е подета от австрийската телевизия ORF в подкрепа на деца-сираци и инвалиди. Впоследствие тя се преименува на „Витлеемски огън на мира“ и в нея се включват млади християни от различни страни.
Тази година в Германия Витлеемският огън беше посрещнат в римокатолическата катедрала в Мюнхен. Оттам той беше раздаден не само на римокатолическите храмове в града, но също и на православните, и на протестантските. Вярващите го носят в домовете си, в енориите, училища, болници и сиропиталища, което вече се утвърди като традиция сред немските християни.
Снимки: Robert Kinderle
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/ua6dh
| Словото стана плът |
|---|














