На 19 август Негово Светейшество Българският патриарх Даниил е приел в сградата на Софийска митрополия управителя на Българската народна банка Димитър Радев. Сайтът на Софийска епархия съобщава, че по време на срещата г-н Радев е получил архипастирското благословение на Негово Светейшество.
Двамата са подчертали значението на стабилността, доверието и отговорността във финансовата и в духовната сфера. Патр. Даниил е отбелязал нуждата от сътрудничество между църквата и държавните институции за благото на народа. Обсъдени са били духовността и традиционните ценности. На срещата са присъствали и три жени, за които не се казва нищо в съобщението на сайта на Софийска митрополия.
За прессъобщението патр. Даниил и г-н Радев позират с два комплекта от колекциите с медали на БНБ: „Български манастири“ и „Християнство“.













