На днешното си заседание Св. Синод е взел решение да възстанови в епископско служение Агатоникийски епископ Борис, който беше под запрещение от 2014 г. заради изтекли в публичното пространство видеоклипове, скандализирали обществото. За „място за покаяние“ му беше определен Рилският манастир.
През последната година той пребивава в Доростолска епархия. Именно по искане на Доростолски митрополит Яков Св. Синод е взел решение да вдигне запрещението и занапред Атагоникийски Борис ще бъде „епископ на разположение“ на митр. Яков. Против това решение са били само Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил и Неврокопски митрополит Серафим.
* Снимката е архивна
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/dcu3u
| Словото стана плът |
|---|













