Мобилно меню

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
На 24 юни от 18 ч. Пловдивският митрополит Николай ще отслужи молебен край останките на древния храм при "Перперикон". По този начин за първи път от 15 века насам най-ранната църква в Родопите, открита при разкопките на "Перперикон", ще се върне към духовен живот.

Молебенът ще е за здравето и благополучието на хората от Родопите и по случай празника на св. Никита Ремесиански, за когото се предполага, че и бил  кръстителят на Родопите.
   
Митрополит Николай ще извърши молебена в съслужение със свещеници от област Кърджали и от Ивайловград.

Източник: БТА

Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3apyq 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.