Приключи проверката в архиерейското наместничество в Дупница. До седмица ще бъде готов протоколът. Това предаде кореспондентът на Радио „Фокус“ – Пирин. Нарушенията, които бяха установени, са липса на протоколи от заседания на църковните настоятели, както и на 10 лв от дарителската каса на манастира „Света Марина“.
Четиримата свещеници Методи, Благой, Йоан и Георги, които инициираха проверката, изразиха своето остро недоволство от показаните резултати. Те изказаха съмнение в безпристрастността на главния ревизор Иван Кошлуков и неговия помощник Желязко Тодоров. От своя страна архиерейският наместник о. Георги Паликарски, който беше набеден от тях в присвояване на средства от храмовете и злоупотреби, заяви, че ще напише докладна до Св. Синод срещу четиримата свещеници.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33c8q
| Словото стана плът |
|---|












