Нови доказателства за финансови злоупотреби на архиерейския наместник на Дупнишка духовна околия о. Георги Паликарски изнесоха четиримата свещеници Благой, Методи, Йоан и Георги на втората си пресконференция, посветена на проблемите в Дупница, предаде Радио „Фокус“ – Пирин. Те заявиха, че о. Паликарски и неговата касиерка са се затворили в канцеларията в катедралния храм „Св. Георги“ и подправят финансовите документи, докато чакат да започне ревизията от Св. Синод. Четирима църковни настоятели изпратиха писмо до патр. Максим, в което декларират, че не са подписвали никакви финансови документи за плащания, извършвани от о. Георги Паликарски.
Скандалът с компроматите избухна миналата седмица, когато на 7 март четиримата свещеници обвиниха архиерейския наместник във финансови злоупотреби и присвояване на средства в големи размери от о. Паликарски и неговата касиерка Йорданка Димитрова. Те изпратиха писмо и до патр. Максим, Св. Синод и Дирекция „Вероизповедания“ към Министерския съвет.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33c8k
| Словото стана плът |
|---|












