Мобилно меню

4.9950083194676 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1202 Votes)

Нови доказателства за финансови злоупотреби на архиерейския наместник на Дупнишка духовна околия о. Георги Паликарски изнесоха четиримата свещеници Благой, Методи, Йоан и Георги на втората си пресконференция, посветена на проблемите в Дупница, предаде Радио „Фокус“ – Пирин. Те заявиха, че о. Паликарски и неговата касиерка са се затворили в канцеларията в катедралния храм „Св. Георги“ и подправят финансовите документи, докато чакат да започне ревизията от Св. Синод. Четирима църковни настоятели изпратиха писмо до патр. Максим, в което декларират, че не са подписвали никакви финансови документи за плащания, извършвани от о. Георги Паликарски.

Скандалът с компроматите избухна миналата седмица, когато на 7 март четиримата свещеници обвиниха архиерейския наместник във финансови злоупотреби и присвояване на средства в големи размери от о. Паликарски и неговата касиерка Йорданка Димитрова. Те изпратиха писмо и до патр. Максим, Св. Синод и Дирекция „Вероизповедания“ към Министерския съвет.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33c8k 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.