За първи път от сто и четиридесет години в Добрич започва строителството на нов православен храм. Днес – Успение на св. Климент Охридски – кметът на града Детелина Николова даде реален старт на стрoителството на първия храм в цялата Варненска и Великопреславска епархия, който ще носи името „Св. Климент Охридски“. С водосвет за благослов архиерейският наместник о. Стоян освети земята за храма. В своето обръщение той подчерта, че този ден ще се превърне в паметен за съвременната история на Добруджа.
Новият православен храм на добруджанци се изгражда на терен, дарен от общината. На площ от близо 200 м2 ще бъде построена кръстокупулна църква с височина над 12 м, съобразена с православните канони. Проектът е дарение на известния добрички архитект Асен Коев. Божият дом се изгражда от дарения на граждани, бизнес, институции. Общинското дружество „Жилфонд Инвест“ ще извършва безвъзмездно строителния надзор. До момента са събрани над 10 000 лв.
* Източник: Дарик
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3kuyy
| Словото стана плът |
|---|












