Духовници от Варненска и Великопреславска епархия и бивши наркозависими младежи ще участват в автопробега Варна – Шумен – Велико Търново – София на 20 и 21 юли, съобщи днес Борислав Аврамов от митрополията, който отговаря за просветната дейност и работата с младежта. В пробега ще се включи и йером. Анатолий (Берестов) от Московска патриаршия. Мотото на пробега е „Вяра срещу дрога“. Идеята е заимствана от йером. Анатолий, който е организирал такъв пробег в Руската федерация – между Москва и Владивосток.
Йером. Анатолий (Берестов), който е лекар по образование, сподели, че наркоманиите са голямо бедствие по целия свят. Той се изказа отрицателно и срещу използването на метадонова програма за лечение на наркозависими. По думите му изследванията сочат, че наркоман, преминал през метадоново лечение, не става социално активен. Приемането на метадон води и до усложнения или развиване на други заболявания, каза още духовникът-лекар.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33qc8
| Словото стана плът |
|---|












