На 27 юли 2006 г. от 11:00 ч. Църковното настоятелство при храм „Св. Пантелеймон“ организира празник в чест и памет на св. вмчк Пантелеймон. След отслужване на св. Литургия и водосвет кметът на Община Смолян Дора Янкова ще направи първа копка на бъдещия храм „Св. Козма и Дамян“. Църковните настоятели ще раздадат благословен обяд – курбан за здраве.
След катедралния храм „Св. Висарион Смолянски“, който беше осветен и открит на 2 юли т. г., това е втора църква, която се изгражда през последните няколко години на територията на Община Смолян. За улеснение на смолянчани фондацията към църковното настоятелство осигурява два автобуса за своя сметка, които ще тръгнат в 9:00 ч. от автогарата в кв. „Устово“, а в 9:30 ч. – от спирката пред Хотел „Смолян“.
* По информация на Радио „Фокус“ – Смолян
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33qcd
| Словото стана плът |
|---|












